Sakal Ekimi

Türkiye’de Sakal Ekimi Tedavisi

Sakal ekimi, Sakalın gereksiz kısmındaki kökler alınarak sakalın daha seyrek alanlarını sıklaştırmak amacıyla ekim yapılabilir. Sakal ekiminde 0.6-0.7 mm lik uçlarla ve elle dikkatli alım yapıldığında hiçbir iz kalmaz. Bu şekilde kusursuz alım sayesinde sakal alt bölgesi, göğüs, ensenin alt kısımları hatta elmacık kemiği üzerindeki kökler bile alınarak ihtiyaç duyulan başka alana ekim yapılabilmektedir. Yoğun sakal sebebiyle güzel görünmeyen bu alanlardan kök alımı alanında kalıcı epilasyon sağladığı için ayrı bir avantaj sağlamaktadır.

Sakal saç gibi değildir kişden kişiye çok değişik yoğunlukta olabilmektedir. Belirgin düzeyde seyrek sakalı olan biri bundan rahatsızlık duymayabilir. Bu sebeple genellikle ekimde çok sık sakala ihtiyaç duyulmaz.

 

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Bölgesel sakal kaybı bulunan kişilerde, sakal ekimi bu bölgenin etrafındaki sakal sıklığına bakılarak uyumlu bir görünüm yakalanacak şekilde gerçekleştirilir. Eğer kişide hiç sakal yoksa, beklentiler doğrultusunda bir planlama yapılır ve 1000 ile 3000 kök kadar ekim gerçekleştirilebilir. Hiç sakalı olmayan bir kişiye bıyık ve çene bölgelerine 400, favori bölgelerine 100, toplamda ise 1000 kök kadar ekim gerçekleştirildiğinde yüz görünümü büyük oranda değişir. Sakal ekimi yapılırken nakil edilecek kıllar ense üstü bölgesi ince yapıdaki kıllar ya da kulak üstü kesimdeki saçlar olabilmektedir. Genellikle FUE tekniği uygulanmasına rağmen FUT tekniği de belirli durumlarda yapılabilmektedir. Ayrıca sakal alt bölgesi için göğüs, ense ve elmacık kemiği noktalarındaki istenmeyen kıllar da kullanılabilmektedir.

Translate »

İletişim     -     Anlaşmalı Hastaneler     -     Tüm Sağlık Hizmetlerimiz     -     Ücretsiz Teklif Al     -     Gizlilik Politikası     -     Hakkımızda / Kurumsal