Kaş Ekimi

Türkiye’de Kaş Ekimi Tedavisi

Kaş dökülmesi (Madarozis) problemi yaşayan insanların ilk başvurduğu çözüm yöntemi göz kalemi olmaktadır. Bunun dışında bir tür dövme olan kalıcı makyaj yine kaşlarda dökülme ve seyrelmeyi kapatmak için başvurulan doğal olmayan suni görünümlü yöntemlerdir. Bunların yerine daha doğal ve kalıcı çözüm olan kaş ekimi yaptırmanızı öneriyoruz.

 

Kaş ekimi kaş eksikliği için tıbbi açıdan yapılacak müdahale kaş nakli olarak ön plana çıkmaktadır. İnsan yüzünü bütün olarak ele aldığımızda her parçanın ayrı ve tamamlayıcı bir rolü vardır. Bu parçaların da kendi içinde eksiklikleri olduğunda kişide kendini kötü hissetmesine neden olacak güven eksikliği olarak ortaya çıkar. Ayrıca kaş yapısının yüz ifadesinde bütünleyici etkisi de göz önünde bulundurulduğunda ifade eksikliği de ayrı bir önem taşımaktadır.

Kaş Dökülmelerinin ve Eksikliklerinin Kaş Ekimi ile Tedavisi

Kaş dökülmeleri ve azalmalarının en büyük nedeni kaşları düzenlemek amacıyla yolarak köklerinden sökülmesi ile ortaya çıkan eksikliklerdir. Tüm kıl tüylerinde olduğu gibi belli bir sayıdan sonra alınan kaşlar yerlerine gelmemekte zayıflayıp dökülme eğilimi göstermektedir. Güzellik anlayışı zaman içerisinde değiştiği için bu operasyon bu sorunu yaşayan kişiler için başvuru gereksimi olmuştur.

 

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır

Kaş ekimi için uygulanan prosedür öncelikle işlem yapılacak bölgenin belirlenmesi ve donör bölgenin belirlenmesi ile başlar. Saç ekiminde olduğu gibi yine donör bölge olarak ense kıllarından yararlanılır. Gerekli görüldüğü durumlarda ense bölgesine ilaveten favori bölgeleri veya vücudun başka bölgelerinden kök alınıp transfer edilmesi de mümkündür. Kaş ekimi için bir önemli nokta da kaşların yönüdür, kaş yönü diğer kaşların yönüyle aynı olmalıdır ve muhakkak fue yöntemiyle transfer yapılmalıdır. Aksi durumda elde edilecek sonuç yapay ve kötü olacaktır. Ekilecek greftlerin açıları değişkenlik gösterebilir ancak ortalama olarak 20 ya da 25 derecelik açıyla ekilir.

 

Ekilen Kaşlar Uzar mı?

Evet uzar çünkü bir yerden alınıp başka yere ekilen kök ekildiği yerdeki gibi değil alındığı yerdeki gibi davranmaya devam eder bir kılın ne kadar uzayacağı beslendiği yere değil genetik yapısına göre belirlenmişti

 

Translate »

İletişim     -     Anlaşmalı Hastaneler     -     Tüm Sağlık Hizmetlerimiz     -     Ücretsiz Teklif Al     -     Gizlilik Politikası     -     Hakkımızda / Kurumsal