Bıyık Ekimi

Türkiye’de Bıyık Ekim Tedavisi

Bıyık ekimi belirli nedenlerden dolayı olmayan, oluşmamış ya da bir travmaya bağlı olarak gelişen durum sonrasında ihtiyaç olarak ortaya çıkmıştır. Erkekler için yüz bölgesinde bulunan kıllardan oluşan bıyık ve sakal bölgelerindeki eksiklikler imaj açısından ve kişinin kendini iyi hissetmesi açısından olumsuz etkilere sahiptir.

Bıyık ve sakalın imaja katkısını değerlendirdiğimizde bu unsurlarda oluşan veya var olan eksiklikler göz önünde olduğu için çok fazla dikkat çeker. Bu da yapılacak operasyonun önemini ortaya koymaktadır.

 

Hangi Durumlarda Bıyık Ekimi Yapılır

Bıyık ekimi, yanma, kaza gibi travmalardan sonra oluşan durumlarda eksikliklerde, simetrik olmayan bıyık türlerinde ve doğuştan gelen bir bozukluk sonucu eksik olan yerlerde yapılır. Başarısız bir bıyık ekimi sonucunda, insan yüzünün en belirgin ögelerinden biri olan dudak bölgesinin ilk göz teması kurulan yerlerden birisi olması nedeniyle, kişide bir öz güven eksikliği veya kendisini kötü hissetme gibi psikolojik etkilere sahip olacaktır.

 

Donör bölgeden alınan kökler yani greftler deri altındaki beslenme kanallarından ayrıldığı için işlem biraz hızlı olmalıdır ve doktorun tecrübeli ekibi tarafından yapılmalıdır. Aksi bir durumda belirli bir süre beslenemeyen kökler özelliğini kaybedebilir ve ekildiği yerde de kalıcı olamazlar.

Bıyık ekimi fiyatı eksiklik ve kişinin sıklık beklentisine göre değişir.

Translate »

İletişim     -     Anlaşmalı Hastaneler     -     Tüm Sağlık Hizmetlerimiz     -     Ücretsiz Teklif Al     -     Gizlilik Politikası     -     Hakkımızda / Kurumsal